Превенција насиља – безбедност у школи и окружењу

27. новембра 2014. одржана је трибина Превенција насиља – безбедност у школи и окружењу у Техничкој школи „Милева Марић Ајнштајн“ Нови Сад.

Трибини су присуствовале Аленка Орешчанин, Слађана Путић, Драгана Атанасковић, Јелена Радоички и Биљана Јеличић.

Циљ трибине био је унапређивање компетенција учесника за подршку развоју личности ученика, као и комуникацију и сарадњу, односно упознавање учесника са начинима примене конструктивних поступака при решавању развојних проблема, као и у ситуацијама кризе и конфликата.

Теме и излагачи:

• Превенција насиља – безбедност у школи и окружењу, Биљана Лајовић, координатор Јединице за превенцију насиља, Министарство просвете, науке и технолошког развоја
  • Сигурност деце на интернету, Катарина Милановић, менаџер образовних програма, Мicrosoft Software d.o.o.
  • Улога одељења за борбу против високотехнолошког криминала у заштити деце од дигиталног насиља, Гордана Вујисић, инспектор у одељењу за борбу против високотехнолошког криминала, Министарство унутрашњих послова.

Трибина 2 Трибина 1