Екомотивисан дан – Светски дан хране

„Ал се некад здраво јело“, овако је у нашој школи 16. октобра обележен Светски дан хране и Светски дан хлеба. Ученици, родитељи  и наставници наше школе, у склопу пројектног Екомотивисаног дана, су осмислили и реализовали Сајам здраве хране. Учествовали су сви ученици од 1-8. разреда. Свако је имао свој штанд на коме је излагао здраву храну. Сајам је имао продајни карактер, а прикупљени новац ученици ће потрошити у едукативне или хуманитарне сврхе. Сајам је почео трибином „Исхрана и спорт“ коју су припремили наставници физичке културе Горан Богдан, Милош Рајачић, наставница биологије Биљана Јеличић и учитељица Аленка Орешчанин. Еко одбор школе је свим наставницима поделио могуће припреме за час и сви наставници су  један час посветили здравој исхрани.