Екомотивисан дан: Светски дан планина

11. децембар је Светски дан планина који треба да подсети човечанство на екосистем и биолошку разноврсности тих подручја, које треба штитити. У нашој школи  ученици су имали прилике да разговарају са члановима Планинарског удружења „Железничар“. Током презентације погледали су едукативни филмић о значају пешачења. Стручњаци из овог удружења приказали су им савремену планинарску опрему и демонстрирали њено монтирање. Подељени су флајери и позвани ученици да се придруже неком планинарском удружењу. Планине су важне за живот! Живели на обали мора или у највишим пределима Земље људски животи зaвисе о планинама више него што се то може и замислити. Планине обезбеђују  чак 70 посто целокупне питке воде, оне су дом за чак 25 посто биљних и животињских врста, али и чак сваком десетом становнику планете.
Упркос томе, због константног уништавања животне средине, чему су узроци климатске промене, рударска индустрија, оружани сукоби, глад и сиромаштво, та чудесна мрежа планинског живота је под сталном претњом. О томе су причали и учили наши ученици на часовима ових дана.