ЕКО АКЦИЈА: Улепшавање школе и сакупљање старе хартије

Акција почиње у 09:00 часова и траје до 11:00. У акцији учествују сви ученици од 3. до 8. разреда.

Прикупљање старе хартије

Вођа акције Кристијан Петраш, наставници Добрилa Костин и Татјанa Радин и ученици 8-1 и 8-2 разреда (дечаци).

Опис активности: Сви ученици ће стару хартију донете у своје учионице. Ученици и наставници, када се расподеле, долазиће по хартију, односити је Кристијану, где ће се хартија измерити и уписати количина прикупљене  у табелу. По завршетку одлазе у учионице у које су распоређени.

Уређење школског простора

Акција почиње у 09:00 часова

Било да се ради о простору у коме станујемо или у коме проводимо радно време, увек га треба улепшати, оживети га, оплеменити. Уношењем цвећа у простор подстичемо осећај топлине и утичемо на смањење монотоније унутар хладних, инертних зидова.

Да би унели топлину у нашу школу, ове године ћемо кренути управо од простора у коме проводимо највећи део дана.

Ученици треба да донесу у школу неку саксијску биљку.  Ученици 1. и 2. разреда саксијске биљке доносе у петак како би знали са којом количином располажемо.

Учионицу боравка уређује учитељица Биљана Николић, Илијана Јокић и вероучитељ Сава Фан.

Ученици 3-1 са учитељицама Сањом Кнежевић и Аленком Орешчанин уређују своју учионицу.

Ученици 3-2 са учитељицама Љиљаном Митровић и Сањом Мишић уређују своју учионицу.

Ученици 3-3 са учитељицама Марином Тањгом и Маријом Драчански уређују своју учионицу.

Учитељицa Јелисаветa Жарковић и вероучитељицa уређују учионицу 2-1.

Ученици 4-1 са учитељицама Тањом Јосимовић и Слађаном Путић уређују своју учионицу.

Ученици 4-2 са учитељицама Биљаном Грбовић и Драганом Милићевић уређују своју учионицу.

Ученици 4-3 са учитељицама Маријом Станковић и Олинком Мацановић уређују своју учионицу.

Ученици 5-1 са наставником Рајичић Милошем, Милицом Гамбер и Шкулец Растиславом уређују учионицу 2.2.8.

Ученици 5-2 са наставницом Вишњом Ацкета и Снежаном Тодоровић уређују учионицу 2.2.7.

Ученици 5-3 са наставницом Мином Чанковић Врбашки, Сањом Милинковић, Павлом Сешић, Гавром Јоксовић уређују учионицу 2.1.14.

Ученици 6-1 са наставником Костин Љубомиром и Габријелом Матић уређују учионицу 2.2.4.

Ученици 6-2 са наставницом Маријаном Почуч, Невенком Игњатић, Зораном Пирошки и Парошки Благојем уређују учионицу 2.2.3.

Ученици 6-3 са наставницом Биљаном Јеличић и Богдан Гораном уређују учионицу 2.2.5.

Ученици 7-1 са наставницом Јеленом Радоички и Фехер Аником уређују учионицу 2.2.2.

Ученици 7-2 са наставницом Зораном Вујчић и Јадранком Гламочић уређују учионицу 2.1.13.

Ученици 8-1 (девојчице) са наставницом Маријом Радић уређују учионицу 2.2.6.

Ученици 8-2 (девојчице) са наставницом Корнелиом Барак Данилов уређују учионицу 2.2.1.

По завршетку уређења сви ученици излазе у дворишта да се покупи отпад.

Сваки наставник може као сараднике да позове родитеље.

Кристијан Петраш ће донети два џака саксијске земље, па уколико некоме буде потребна може да му се обрати.

Акција је обавезна за све наставнике и ученике јер је предвиђена Школским календаром као радна субота.

Еко одбор школе