Ђаци у Ветернику спремни за праве изборе

У склопу пројекта Начини прави избор првог децембра 2016. године били смо гости ОШ Марија Трандафил у Ветернику. У Пауновој улици, у мирном насељу Фештер, налази се млада, модерна школа, сва у ведрим бојама и уметничким радовима ученика. Захваљујући подршци директорке школе, Милијане Граховац, и ентузијазму наставника физичког васпитања Милоша Раjичића, организовано је интерактивно предавање проф. др Вишње Ђорђић за ученике петог и шестог разреда, подељени су едукативни лифлети. Било је много подигнутих руку, још више питања и одговора о најкориснијем спорту, значају вежбања за правилно држање тела, о нултој дијети, јабукама, купусу и мајонезу. Претходно смо током новембра спровели почетно тестирање ученика у вези са њиховим животним стилом, физичком активношћу и навикама у исхрани. Остаје да поновимо тестирање након осам недеља и испратимо ефекте интервенције.