Позив за учешће у добротворној акцији

Добротворна установа Епархије бачке „Владика Платон Атанацковић“ у сарадњи са Катихетским одбором Епархије бачке, а са благословом Његовог Преосвештенства Господина др Иринеја Епископа бачког, организује добротворну акцију прикупљања пакетића за децу са Косова и Метохије.

Акција прикупљања пакетића под називом „ДЕЦА – ДЕЦИ“, реализује се у основним и средњим школама у Новом Саду а поводом Васкрсa , највећег  хришћанског празника.

Због царинских прописа  пакет МОЖЕ да садржи: школски прибор, средства за хигијену,  и дуготрајну храну.

Позивамо све ученике који желе да се укључе у добротворну акцију, да пакете доставе  најкасније до 31.марта 2017.  Потом  ће прикупљени пакети бити превезени на Косово и Метохију, где ће бити подељени деци, како би ПРАЗНИК НАД ПРАЗНИЦИМА дочекали још радосније са својим породицама.

Особе задужене за прикупљање су чланови Тима за сарадњу са Црвеним крстом : вероучитељ  Сава Фан , учитељице Слађана Путић (учионица 1.2.6.) и Биљана Николић (продужени боравак) и наставница историје Наташа Илић.

Тим за сарадњу са Црвеним крстом