Aкција „Познајеш ли свој град?“

У недељу, 21.5.2017. ученици петог разреда учествовали су у акцији „Познајеш ли свој град?“ коју организује Oдред извиђача „Иво Лола Рибар“ из Новог Сада. Кроз ову активност, на занимљив и изазован начин, ученици су се упознавали са знаменитостима града, важним догађајима из његове историје и личностима које су га стварале. Прелазећи интересантну стазу ученици су били у прилици да унапреде своју оријентацију и сналажљивост, решавају задатке у вези са културом и историјом Новог Сада, развију тимски дух и комуникативност и повећају свест о очувању животне средине.

Нашу школу представљале су две екипе:
1. екипа: Сања Петрушић 5-2, Милана Ковачевић 5-2, Никола Савић 5-2, Драгана Карајца 5-2  и Анђела Илић 5-3,
2. екипа: Дејан Манојловић 5-1, Ања Ковачевић 5-1, Лазар Морача 5-1, Александра Ковачевић 5-3 и Душица Беквалац 5-3.

1. место освојила је екипа ОШ „Душан Радовић“ из Новог Сада
2. место освојила је 2. екипа ОШ „Марија Трандафил“ из Ветерника
3. место освојила је екипа ОШ „Петефи Шандор“ из Новог Сада

Честитамо свим учесницима акције!

Ученике су пратиле наставнице географије Илијана Јокић и Невенка Игњатић и наставница математике Вишња Ацкета.