Етно вече

Поводом обележавања међународног дана музике, у школи је 2.10.2017. године у 19 h одржано Етно вече. Посетиоци су имали прилику да чују школски хор и оркестар који је извео две изворне песме. Деца су представила старе инструменте које су донели, а једна бака нам је демонстрирала како се прела вуница. Маме, тате, баке и деке су са нама поделили њихова искуства како су изгледале забаве и обележавање важних породичних догађаја у њихово време. На крају вечери нам се представио специјални гост, господин Савкић, који нам је представио гусле, знатижељној деци дао објашњења везана за тај стари иинструмент, али нам је наравно и извео делове две песме. Вече је прошло у пријатној, опуштеној атмосфери.

Посетиоци су такође имали прилику да погледају и изложбу аутентичних уметничких фотографија на тему „Кад одрастем“. Ученици нижих разреда су фотографијама својих бака и дека приказали сву љубав и захвалност према старијим особама. Фотографије се могу погледати у холу школе.