Позив на приредбу поводом Дана школе

Поштовани ученици, родитељи, запослени и пријатељи школе,

Позивамо вас на прославу Дана школе која ће се одржати у петак, 27. октобра 2017. године, у 17h.

Програм приредбе:
– Школски хор и оркестар: „Боже правде
– Поздравни говор директорке школе
– Школски хор и оркестар: „Химна школе“
– Рецитаторска секција нижих разреда
– Представа „Код Мине на балу“

Рецитаторска секција нижих разреда:
Василије Мићиновић и Лука Ћорић, Андреа Момчиловић, Милица Станковић и Ана Шолајић.

Драмски комад „Код Мине на балу“ инспирисан је сазнањима о начину живота људи који су се окупили око исте идеје, а то је реформа српског језика. Бранко Радичевић, Вук Караџић, Петар Петровић Његош, Ђура Даничић и Милош Обреновић су окупљени поводом прославе рођендана Вукове кћери Мине. Сазнајте где су Радичевић и Његош налазили инспирацију и од кога је Караџић тражио подршку за спровођење својих идеја.

Глумци: Николина Зељко, Вељко Али, Анђела Радић, Луција Стијеповић, Марко Стојић, Михаило Бојовић, Милош Бојовић, Марко Кулешко, Теодора Јанковић, Јања Марчета, Жарко Томић, Марија Тодоровић.

Хор и оркестар
Хор нижих разреда
Ритмичка секција II и IV разреда

Приредбу припремају:
Сања Мишић, Јелена Анђелић, Наташа Крушчић, Маријана Почуч, Јелена Радоички, Марија Драчански, Љиљана Митровић, Марина Тањга, Аленка Орешчанин;
Тим за културне и спортске активности.