Међународни дан птица, 9. мај

Велики број птичјих врста је осетљив на промене у животној средини. Климатске промене, загађења, промене у биљном покривачу, екстремни временски услови су фактори који се могу негативно одразити на њихова природна станишта, смањење популација и промене навика у сеоби. Светски дан птица омогућава да се, поред значаја очувања птица, укаже на заштиту природе и животне средине као заједнички задатак и одговорност свих нас.

Циљеви обележавања Међународног дана птица су следећи:

* Ширење свести ученика о значају птица и њиховом очувању;

* Заштита природе и животне средине као заједнички задатак и одговорност свих нас;

* Очување природних животних станишта и смањење последица нарушавања природне равнотеже;

* Коришћење вештачких материјала  у сврху заштите и очувања природе ( рециклажа );

* Схватање важности богатства биодиверзитета.

Тим поводом је у нашој школи постављена изложба кућица и хранилица за птице, које су правили ученици нижих разреда школе. Кућице су прављене од различитих материјала, а хранилице од пластичне амбалаже и тетрапака. До краја наставне године све направљено ће бити изложено на продајној изложби у дворишту наше школе.

Учитељица Тамара Милојичић

Погледајте још фотографија