Амбијентална настава – интегрисан дан: Петроварадинска тврђава

Ученици IV1 и IV3 наше школе  су 21.9. 2018. били на Петроварадинској тврђави у оквиру реализације амбијенталне наставе изборног предмета Чувари природе. Овом приликом ђаци су разгледали и упознали се с културно-историјским знаменитостима Петроварадинске тврђаве, њеном карактеристичном флором. Шетња и разгледање на ученике је оставила посебан утисак. Садржаје ове активности уткали смо и корелирали с темама  из Природе и друштва, Ликовне културе и Физичког васпитања.

У прелепом летњем дану уживали смо у учењу на отвореном, шетњи на свежем ваздуху, разгледању Новог Сада и Дунава из занимљивије перспективе.

Прошетали смо до ОШ ,,Јован Дучић“,  и уживали у игри  у Молинаријевом парку.

Циљ амбијенталне наставе је оспособљавање ученика за препознавање, чување и заштиту споменика природе у свом непосредном окружењу, увиђање значаја формирања и чувања паркова. Упознавање са флором и фауном у свом непосредном окружењу ,стварање навике одлазака у природу, као и испољавање жеље за одласке са породицом.

Циљ ове активности у потпуности је остварен.

Учитељице: Биљана Николић и Јелисавета  Жарковић