Годишњи национални састанак Еко-школских координатора

У Културном центру, у Горњем Милановцу, је одржан национални састанак Еко-школских координатора и Еко пакет конференција о циркуларној економији.

Више од 100 васпитно образовних установа у Србији је укључено у међународни програм Еко-школе. Поносни смо што смо једна од првих школа у Србији и прва школа у Новом Саду која је препознала значај овог програма. Програм Еко-школа је имплементиран у наш Развојни план.

Поносни смо и што нам је ове године други пут обновљен статус Еко-школе. Статус се стиче и обнавља еколошким акцијама и учествовањем у разним еколошким пројектима.

У протеклих пет година успешно смо учествовали у програму Еко- пакет, Младим Еко-репортерима, као и у пројекту Велики лов на биљку, Енергетска ефикасност и Чепом до осмеха.