7. април – Светски дан здравља

Светски  дан здравља, 7. април, ове године обележен је у нашој школи низом активности. Ученицима разредне наставе одржане су радионице на тему здравих уста и зуба. Радионице су одржали запослени у Институту за јавни здравље Војводине и запослене у Школској  стоматолошкој амбуланти. Ученицима  петог разреда Институт за јавно здравље Војводине организовао је здравствено-промотивне активности. Ученици  су донели у школско  двориште  своју здраву ужину, показали омиљене активности, игре и вежбе у природи, разговарали  о томе са др Драганом Балаћ и доц. др Душаном Чанковићем и направили су плакате на тему „Шта за вас значи живот на здравој планети“ на српском и енглеском језику. Чланови новинарске секције су урадиле интервју са др Драганом Балаћ и доц. др Душаном Чанковићем.