Светски дан физичке активности

У нашој школи у уторак 10.05.2022. обележен је Светски дан физичке активности.

Учешће у овој активности узеле су учитељице Сања Кнежевић и Олинка Мацановић са ученицима својих одељења. Ученици 1-3 и 2-1 одељења такмичили су се у играма без граница.

Такмичари су били подељени у 4 подједнаке групе. Игре су подразумевале разна штафетна такмичења у којима је сваки члан екипе морао дати свој максимум, поштујући правила игре, како би екипа победила у игри и освојила поен. Као последња такмичарска игра уследило је надвлачење конопца које је изавало громогласно навијање. Ученици су радо учествовали у свим играма, поштовали сва правила и такмичили се у фер-плеј атмосфери.

На крају активности уследило је проглашење победника, као и поздрављање екипа међусобно и честитања на фер-плеј борби.

До краја дана овакве активности су спроведене на часовима физичког васпитања у одељењима 5-1, 5-2 и 5-3.

Носиоци и реализатори активности:

Бранка Прекић

Торбица Војка