Спортско едукативно такмичење „Потрага за благом“

Ученици наше школе су дана 18.10.2022. са великом радошћу учествовали у спортско-едукативном такмичењу под називом „Потрага за благом“ које је организовала ПОШ „Тврђава“ из Петроварадина.

Шест ученика осмих разреда: Маша Поповић, Јована Бухач, Невена Пековић, Марко Пивац, Немања Кешански и супервизор екипе Никола Французевић су се такмичили са још девет школа са подручја града Новог Сада и освојили 5.место.

Ученици су морали да прођу кроз десет пунктова који су се налазили на потезу Петроварадинска Тврђава – Кеј – Дунавски парк и да решавају задатке из хемије, математике, музичког, на неким пунктовима су били и спортски задаци као што су кошарка, бадминтон, а сво време игре морали су бити брзи и сналажљиви.

Ученици су били такмичарски расположени и дали су свој максимум у сваком задатку.

Такмичење је завршено у свечаној атмосфери у дворишту сколе „Тврђава“.

Ученике је на такмичењу водила и активно учествовала наставница Торбица Војка