Рецитаторска секција

Руководиоци секције су:
Јелена Павловић, професор српског језика
Аленка Орешчанин, професор разредне наставе

Поезија је романтика, сентимент, љубав.  Туга, срећа, протест, молба. Живот и смрт живе у поезији. И треба. Јер, поезија је више од живота и смрти. Она их повезује. Она је вечна. Поезија тугује кад пас луталица оде у вечна ловишта. Поезија прави оргије у част рођења лептира. Поезија је све и све је поезија. У нама, око нас. Прошлост, садашњост, будућност.

ЦИЉ:

– Развој личних склоности и способности за кљижевност и књижевно стваралаштво.
– Стварање и одгајање књижевне публике чији ће се интереси за поезију издићи изнад обичне жеље за разбијање досаде.
– Развијати код ученика љубав према писаној речи и подстицати самостални истраживачки рад путем књижевног дела.
– Рад са ученицима у овој секцији ослања се на емоционално, интелектуално, естетско и литерарно искуство ученика.
– По принципу кореалације на тематској, стилској и историјској основи повезати се са радом других сродних секција (ликовна, музичка, драмска, новинарска, литерарна)

ЗАДАЦИ:

– Упознати се са говорним вредностима: дикција, акценат, интонација, висина и интензитет гласа и темпо
– Организовање музичко-поетских вечери
– Припрема рецитала поводом : Дана школе, Школске славе, Дана љубави
– Учешће на такмичењима рецитатора
– Израда пратећих презентација уз одговарајућу поезију

Активности:

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ
Поезија Мирослава Антића

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Можете користити ове HTML ознаке и атрибуте: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>