Библиотекарска секција

Руководилац секције: Маја Поштин

Секција је намењена ученицима нижих разреда. Рад се одвија у групама у школској библиотеци, по један час недељно пре и после подне, после редовне наставе (школска 2018/2019. година).

Циљеви рада ове секције су развој читалачких навика, учешће у литерарним конкурсима, дружење и игра деце.

“Волите књигу… она даје крила уму и срцу, осећање љубави према свету, према човеку” – М. Горки

Обележен Дан планете Земље

19, 20. и 21. марта 2018. године обележен је Дан планете Земље у свим одељењима трећег разреда са библиотекарком Мајом Поштин. Ученици су у ведром расположењу сазнали и причали занимљивости о: биљкама, животињама, планети Земљи и екологији. Писане радове и цртеже смо изложили на паное, неке вам их и показујемо.

Више информација

Књижевни сусрет са песницима Новог Сада

19. јануара 2015. са почетком у 19:00 часова, у холу школе је одржан Књижевни сусрет са песницима из Новог Сада. Наши гости су били песници: Милан Добровољски-Ранчев, Будимир Фрка, Милош Иветић, Љубомир Глигорић и песникиња Стојанка Ковачевић. Сусрету су присуствовали ученици од II до VIII разреда, организаторка – библиотекарка Маја…

Више информација