Књижевни сусрет са песницима Новог Сада

19. јануара 2015. са почетком у 19:00 часова, у холу школе је одржан Књижевни сусрет са песницима из Новог Сада. Наши гости су били песници: Милан Добровољски-Ранчев, Будимир Фрка, Милош Иветић, Љубомир Глигорић и песникиња Стојанка Ковачевић. Сусрету су присуствовали ученици од II до VIII разреда, организаторка – библиотекарка Маја Поштин, учитељица Слађана Путић и наставница енглеског језика Бојана Стојановић Росић.

Песници су наизменично говорили стихове својих песама. Прилику да рецитују стихове својих песама имале су ученице VI-1, чланице библиотекарске секције: Ивана Петракијев, Наташа Јанковић и Нађа Бардак.

Сусрет је протекао у добром расположењу и дружењу ученика и гостију. Песници су поклонили књиге активним појединцима међу ученицима, као и школској библиотеци. Школа је песницима доделила захвалнице.