Окружна смотра „Наша срца куцају у истом ритму“

ОКРУЖНА СМОТРА ЛУТКАРСКИХ ГРУПА КОЈЕ У СВОМ САСТАВУ ИМАЈУ БАР ЈЕДНОГ УЧЕНИКА ИЗ ОСЕТЉИВИХ ГРУПА „НАША СРЦА КУЦАЈУ У ИСТОМ РИТМУ“

ОШ „Марија Трандафил“ из Ветерника ове године је по четврти пут домаћин и покретач Смотре у којој учествују и ученици из осетљивих група. Смотра се први пут одржала 2012. године и било је приказано 13 представа у којима су учествовали ученици из 9 школа из Војводине (Инђије, Ердевика, Равног Села, Сремских Карловаца, Новог Сада и Ветерника). У веселом дружењу учествовало је 136 ученика од којих су неки ученици из осетљивих група, први пут јавно показали своје таленте (церебрална парализа, аутизам, даун, глувонеми, слабовиди, …). Друга Смотра је одржана у априлу 2013. године. На њој је учествовало 13 школа из Војводине (Нови Сад, Ветерник, Инђија, Сомбор, Каравуково, Госпођинци, Буковац). У априлу 2014. одржана је трећа Смотра. На њој је учествовало 16 школа са 19 представа. Инклузивни програм се примењује у свим школама у Србији. На овај начин смо дали шансу да наставници прикажу свој рад и на очигледном примеру покажу да су сва деца иста. Смотра има своју химну која управо почиње речима „… сви смо исти, разлике нема, осим висине, боје и тена…“

Аутори и координатори Смотре су учитељице Аленка Орешчанин и Слађана Путић. Директорка школе, Милијана Граховац Проле, и ове године је обезбедила максимално добре услове за одржавање, па ће учесници добити пехаре, медаље, захвалнице, дипломе, освежење и журку. Све ове године несебичну подршку нам даје просветна саветница Соња Миладиновић и Покрајински секретаријат за образовање.

Смотра ће бити одржана 28.03.2015. године са почетком у 10 часова.

ПОЗИВ НА СМОТРУ (PDF)

Konkurs za IV smotru