Екомотивисан дан: Еко квиз

За ученике 6, 7, и 8. разреда основних школа, осмишљен је „Еко-квиз“, који ће бити реализован у два круга:

1. круг такмичења ради се on-line: ученици свих школа пријављених за квиз су 22. 01.2016. године у периоду од 1200 до 1400 одговарали на питања путем посебне апликације на рачунару. Питања су осмислити ученици средњих школа и студенти високих школа/факултета, а селекцију и прилагођавање питања извршио је Национални координатор. Свака школа је имала по једну екипу, у којој је био по један представник из 6, 7, и 8. разреда (укупно три ученика) који су најспретнији и највише се истичу у знању о животној средини. За нашу школу су се такмичили Али Вељко, представник 6. разреда, Наташа Јанковић, представница 7. разреда и Катарина Морача, представница 8. разреда. Селекцију школског тима је извршио екошколски координатор у сарадњи са наставницом биологије Биљаном Јеличић, која је преузела улогу ментора у овом еко задатку. Питања су била из области заштите животне средине и обухватала су и теме Екомотивисаних дана. Резултати првог круга такмичења ће бити приказани онлине један дан након такмичења на сајту Националног оператера  (http://ambassadors-env.com/).
  2. круг такмичења се одржава “уживо”. Представници школа са најбољим постигнутим резултатима у on-line квизу добиће прилику да своје знање покажу пред својим вршњацима и стручним жиријем који ће чинити представници Vipa и Националног координатора. Уз дружење и забаву тимови ће моћи да размене знања о животној средини, али и да освоје вредне награде. За три најбоље пласиране екипе у другом кругу такмичења Vip ће обезбедити награде.

За учешће у Vip Еко-квизу, школе добијају одређени број поена .

Маx бр.бодова: 30