Апликација за помоћ код меморисања таблице множења

Данас се таблица множења за децимални систем бројева подучава у свим земљама савременог света. То нам сада изгледа тако нормално и скоро тривијално, а у питању је заправо велико цивилизацијско достигнуће за које су били потребни миленијуми.

Није довољно само знати таблицу множења. Она се мора ‘уградити’у меморију ученика. Ова мала апликација омогућава детету да без напора, кроз игру, усвоји таблицу множења. Апликација пружа пре свега помоћ да се превазиђе психолошка баријера која постоји кад инсистирамо да дете научи напамет већу количину података, а оно у том тренутку не види праву сврху тога. Помоћни циљ коју нуди апликација јесте победа у игри, а то сви волимо. Такође, ова апликација омогућава проверу знања од стране наставника, уз врло мали утрошак времена, и на великом броју примера (дакле, са великом сигурношћу), у паралелном режиму (у кабинету са рачунарима) за све ученике истовремено.

Више прочитајте у приложеном документу.

МЕМОРИСАЊЕ ТАБЛИЦЕ МНОЖЕЊА И ПРОВЕРА ЗНАЊА (PDF)

tablica-mnozenjaПРЕУЗМИ АПЛИКАЦИЈУ