Окружно такмичење пионира у пецању-Јегричка

На теренима удружења риболоваца” УСР Јегричка“ у Жабљу, 22.06.2016. године одржан је турнир у пецању за пионире под покровитељством Општине Жабаљ. На турнир се пријавило укупно 11 екипа и то из Жабља, Новог Сада, Чуруга, Ветерника, Ђурђева, Арадца, Темерина и Мошорина.

Такмичење је отворио господин Лазар Чонкић, члан општинског Већа, који је поздравио присутне у име општине Жабаљ.

Висока температура није омела најмлађе пецароше да забележе одличан улов и да уживају у чарима спортског риболова. Нашу школу су представљали ученици другог разреда Јетиши Џафер, Босић Михајло и Станојевић Вук, а ментор им је била учитељица Аленка Орешчанин.

На крају, проглашени су победници и то:

Прво место-екипа из Новог Сада

Друго место-екипа из Мошорина

Треће место-екипа из Ветерника

Најбољима пригодне награде је уручио председник удружења “УСР Јегричка” Драган Новаков, који изразио наду да ће овакви турнири прећи у традицију.