Семинар „Одељењски старешина – менаџер и координатор активности у одељењу“

У суботу и недељу, 21. и 22. октобра 2017. године у нашој школи одржан је акредитовани семинар „Одељењски старешина – менаџер и координатор активности у одељењу“. Реализатори семинара су Светлана Бељански, педагог из Суботице и Аленка Орешчанин, учитељица у ОШ „Марија Трандафил“.

Општи циљ семинара је јачање капацитета наставника за управљање одељењем и мотивисање ученика за одговорност према колективу.

Специфични циљеви семинара су:

• подстицање одељењских старешина на креативнији приступ унапређивању педагошке документације;
  • проширивање знања о сегментима развоја детета које је пожељно пратити, у циљу потпунијег васпитног рада са њима и пружања подршке;
  • развијање вештина за прикупљање информација о ученицима из различитих извора и путем различитих техника, управљање подацима уз поштовање етичког кодекса и законског оквира;
  • пружање информација о свим чиниоцима и елементима важним за израду и вођење личних картона.

На семинару су обрађене теме:

• Мапе ума;
  • Стилови управљања разредом;
  • Социометрија;
  • Социјално – емоционална клима у одељењу;
  • Учешће ученика у животу и раду школе;
  • Програм рада за ЧОС;
  • Службена комуникација са родитељима;
  • Заштита ученика од насиља;
  • Дебата „Вршњачки медијатори“;
  • Поремећај интерперсоналних односа у групи.

На семинару је владала изузетно пријатна атмосфера. Наставници су кроз разне радионице имали прилику да се боље упознају и да на врло занимљив и забаван начин дођу до нових сазнања и идеја које ће им бити од користи у даљем раду.

Семинару је присуствовало 22 наставника разредне и предметне наставе, директор и педагог школе.

ПОГЛЕДАЈТЕ СВЕ ФОТОГРАФИЈЕ