Тематски родитељски састанак

У уторак, 7.11.2017. године, у нашој школи је организован тематски родитељски састанак о злоупотреби дрога. Састанак је организован иницијативом Савета родитеља школе и Security Agency 911, а у сарадњи са Црвеним крстом града Новог Сада и Градском управом за здравство Града Новог Сада.
Предавачи су били Нада Тодоресков – дипл. психолог Института за здравствену заштиту деце и омладине Војводине, Драгана Ратковић – доктор медицине Клиничког центра Војводине и Остоја Јовишевић из Полицијске управе Нови Сад – шеф групе за сузбијање кријумчарења и наркоманије.
Имајући у виду да родитељи имају веома важну улогу у животу и развоју детета, веома је битно да буду информисани о проблему наркоманије, како би били припремљени да делују превентивно, али и да адекватно реагују уколико уоче проблем. Предавачи су присутним родитељима пружили корисне информације и савете о злоупотреби дрога код младих.