Међународни дан волонтера

Потреба за волонтирањем данас је изражена више него икад јер данас смо сведоци отуђења човека од друштва, затварања пред рачунарима, ширења вршњачког насиља, несолидарности међу генерацијама.

Помажући другоме, помажемо себи – постајемо бољи људи, разумемо боље туђе потребе и проблеме, учимо да прихватамо различитости, ширимо круг пријатеља, развијамо нова знања и вештине, постајемо одговорнији.

Ове године у нашој школи обележен је Дан волонтера – 5. децембар. Тога дана у холу школе приказана је презентација о волонтерском раду, а одељењске старешине су у својим одељењима приказале презентацију „Волонтирање у школи“ посвећену волонтерима наше школе.

Иначе, ове школске године активно је скоро 50 волонтера, ученика старијих разреда, који помажу у учењу својим млађим другарима. Они воде дневнике волонтерског рада у које редовно бележе активности у којима учествују.

Волонтерски рад се не плаћа не зато што не вреди, већ зато што је непроцењив.