Огледни час „Народи и етничке заједнице у Србији“

У понедељак 26.02.2018. године одржан је огледни час из географије, на тему „Народи и етничке заједнице у Србији“.

Час су реализовали ученици 8/2 и наставница географије Невенка Игњатић. Ученици израдом и реализацијом оваквих часова имају могућност да оно што уче у теорији у оквиру географије примене у пракси и стекну важно примењено знање. На овај начин они показују своју креативност, али и спремност на тимски рад.

Циљ часа био је да се ученици упознају са народима и етничким заједницама које коегзистирају на територији наше земље. Да Србију представимо на један посебан начин. На начин како је ми доживљавамо. Њене људе, њихову традицију, културу.

Кратким скечевима приказивани су обичаји у Срба. На часу је владала врло позитивна атмосфера. Остварена је успешна вршњачка сарадња.

Часу су присуствовале: наставница географије Илијана Јокић, наставница музичке културе Јелена Радоички и наставница разредне наставе Марија Станковић.