Обележен Светски дан вода

У циљу подизања свести ученика о значају вода на Земљи и неопходности њихове штедње и очувања, у нашој школи је током протекле недеље (од 19. до 23. марта 2018) обележен Светски дан вода. Сви ученици виших разреда су у оквиру домаћег задатка анкетирали своје родитеље о потрошњи воде у њиховом домаћинству и могућностима штедње воде, о чему се потом разговарало на часовима географије. На ЧОЗ-у у 5-3 Лука Радић је приказао презентацију о значају вода, а Зорана Ерчић и Јована Ступар припремиле су плакат о Светском дану вода, који је потом постављен у ходнику.

Путем Еко-радија, 22. 3. 2018. Милан Мијић (5-4) говорио је о важности воде за живот на Земљи, а наше еко-репортерке – Милица Ђурић, Теодора Никша и Милица Поповић (7-3) добиле су задатак да направе фото-репортажу о обали Дунава у Ветернику.