Дан музеја

У оквиру обележавања Дана музеја, 18.5, ученици 6. и 8. разреда су припремили плакате који су постављени у холу школе и на паноима на 1. спрату. Ученици 6. разреда су припремили плакате о домаћим музејима – Музеју Срема, Музеју науке и технике, Природњачком музеју, Музеју Војводине, манифестацији Ноћ музеја као и презентације о Војном музеју и Музеју ваздухопловства. Ученици 8. разреда су припремили плакате о иностраним музејима – Лувру, Метрополитену, Праду, Британском музеју, Краљевском музеју Онтарија.

Ученици одељења 2-1, 2-2 и 2-3 посетили су музеј Јована Јовановића Змаја у суботу 26.5.2018. године у Сремској Каменици у пратњи учитељица Сање Кнежевић, Љиљане Митровић и Марине Тањга.

Ученица Александра Милићевић 7-1 је са наставницом српског језика Маријаном Почуч посетила Спомен – кућу Вука Караџића у Тршићу, где је одржано републичко такмичење из српског језика на ком је учествовала.

Носилац активности, Вишња Ацкета