Недеља планете Земље (22-27. април 2018)

Током протекле недеље у нашој школи обележен је Дан планете Земље – 22. април.

У оквиру недеље посвећене нашој планети сви ученици виших разреда су имали домаћи задатак у оквиру ког су морали да ураде један од следећа три задатка:

I задатак
Напишите три мале ствари које можете да учините сваки дан, како бисте спасили планету.

II задатак
Састав “Шта чиним у покушају да спасем сопствени дом – планету Земљу?”

III задатак
Учини да трава у твом најближем окружењу буде најзеленија у твом насељу. 22. 4. 2018. почисти за својим љубимцем, комшијама, ветром 😉 и пошаљи фотографије на мејл:  nevenkaignjatic977@gmail.com

МИСЛИ ГЛОБАЛНО – ДЕЛУЈ ЛОКАЛНО!

О задацима су разговарали на часовима географије.

Ученице 6-2: Тијана Ћурчин и Сања Петрушић, и ученице 6-1: Ања Ковачевић и Анастасија Ерчић, припремиле су плакате о Дану планете Земље, који су потом постављени у учионици за географију и ходнику школе.

Овај празник има за циљ подизање нивоа еколошке свести, едуковање и мотивисање ученика да се активно укључе у борбу за очување планете Земље.