Математичко такмичење „Кенгур без граница“

Ученици наше школе ће и ове године учествовати на међународном математичком такмичењу „Кенгур без граница“, које има за циљ популаризацију математике. Такмичење се одржава у преко 60 држава света у исто време, ученици у целом свету истовремено решавају исте задатке.

Задаци се састављају у виду теста, такмичење има само један ниво, без елиминације и финала. Задаци су највећим делом логичке и комбинаторне природе, а подељени су у три нивоа. Тест се састоји од 30 задатака са по 5 понуђених одговора од којих је само један тачан за ученике од V до VIII разреда. Ученици III и IV разреда решавају 24 задатка подељених у три нивоа по 8 задатака, а ученици I и II разреда решавају 18 задатака подељених у три групе по 6 задатака. Време предвиђено за израду задатака је 90 минута за ученике од 5. до 8. разреда, 75 минута за ученике III и IV разреда и 60 минута за ученике I и II разреда.

Ове године такмичење ће се одржати у четвртак, 19. марта 2015. у 10.00 у просторијама наше школе.

Задатке из претходних година можете наћи овде: http://www.dms.rs/DMS/html/kengur/zadaci.html

kengur