Фестивал поклона

05.03.2015.  наша школа је учествовала на  1. Фестивалу поклона у који су укључене готово све основне школе у граду, док је носилац ове хумане акције Основна школа „Јован Јовановић Змај“ из Сремске Каменице. Ликовна секција ученика од I-IV разреда, коју реализују учитељице Олинка Мацановић и Драгана Милићевић, учествовала је на расписаном Конкурсу. На ликовни конкурс приспело је 456 радова. Радови ученика који буду проглашени за најуспешније у четири категорије од I до IV разреда, биће употребљени за штампање честитки женама поводом 8. марта, Међународног празника жена, а сва градска предузећа позвана су да дају свој допринос куповином ових честитки за своје запослене жене.

Акција траје до недеље 8. марта, а сав приход биће уплаћен у Фонд за лечење деце у иностранству. На Фестивалу су се ученици наше школе  представили кратким програмом (ритмичком гимнастиком, рецитацијама, литерарним радовима, песмом, глумом и еколошком акцијом – Модном ревијом „И моја бака рециклира“,  на којој су носили одевне предмете од рециклираних најлон кеса).