Обележавање Светског дана образовања о заштити животне средине

Дана 26.1.2018. смо обележили Светски дан образовања о заштити животне средине. Ученици су преко школског разгласа истакли важност обележавања овог датума, а потом су прочитали најбољу еко песму ученице Саре Козомаре одељења 6-2. Своје обраћање другарима у обе смене су завршили са 12 еколошких заповести на српском, енглеском, немачком и руском језику.

Учешће у акцији обележавања у парној смени узели су: Урош Бардак 8-2, Андреа Јурић 8-2, Тамара Ерор 8-2, Марија Тодоровић 8-2 и Алина Анастасија Громова Ивковић 6-3.

У непарној смени су учествовали следећи ученици: Марија Тодоровић 7-2, Милица Ђурић 7-3, Уна Николић 7-1 и Алина Анастасија Громова Ивковић 6-3.

Захваљујемо се наставницима српског, енглеског и немачког језика на помоћи у одабиру најуспешније еко песме, као и наставницима енглеског и немачког језика на преводима.

Ученица 6-3 одељења Алина Анастасија Громова Ивковић је еко заповести превела и на свој матерњи руски језик и тиме на оригиналан начин дала своје учешће у овој акцији.

Носилац активности: Биљана Јеличић, наставница биологије