ЧОС у знаку енергетске ефикасности

Еко-репортерке наше школе, Теодора Никша, Милица Поповић и Милица Ђурић, у среду 14. марта, организовале су необичан ЧОС на тему енергетске ефикасности. У уводном делу часа упознале су одељења 7-2 и 7-3 са темом којом се баве у току марта, објасниле шта је паметан начин уштеде енергије и дале реч наставници физике Лидији Кондић, која је ученицима то детаљније објаснила. Разговарало се о ЛЕД и обичним сијалицама. Већина ученика рекла је да се у њиховим домаћинствима користе ЛЕД сијалице. Ђаци су били веома заинтересовани и имали су многа питања. У разговор се укључила и наставница биологије Биљана Јеличић, која је објаснила разлику између обновљивих и необновљивих извора енергије. Ученици су на овом часу сазнали многе занимљиве ствари, као на пример да се у неким школама у Великој Британији о енергетској ефикасности учи и из посебних уџбеника.

Еко-репортерке Теодора Никша и Милица Поповић, 7-3