Ноћ истраживача 2019.

Ове године, десета, јубиларна „Ноћ истраживача“ у Србији, одржана је у петак 27. септембра у тржном центру БИГ. Тема овогодишње Ноћи истраживача је наука која нас глобално повезује – било да је у питању наука која се бави питањима како нам интернет помаже да се глобално повежемо или како се наука повезује кроз међународне пројекте у циљу решавања неког проблема.

Ученици петих и седмих разреда наше школе посетили су ову манифестацију у пратњи натавника Оливере Затезало, Мире Дикић, Исидоре Ђорђевић, Јадранке Гламочић и Татјане Радин. Ученици су видели многобројне научне експонате и учествовали у интерактивним научним радионицама које су науку дочарали из различитих врста веза којима су системи у природи и око нас повезани. Такође су имали могућност да виде и како нам све наука помаже да се глобално повежемо. На истом месту могли су да попричају о неким проблемима у науци којима се баве истраживачи широм света са њиховим колегама из Србије.

Погледајте још фотографија.