Буди хуман – Борислав Станојевић

Ученик наше школе, Борислав Станојевић 3-1, уврштен је у фондацију „Буди хуман“.

Хуманитарна фондација БУДИ ХУМАН – Александар Шапић

прикупља новчана средства за Борислава Станојевића (2011).

Борислав је дете из близанчке трудноће, рођен је пре времена, као први близанац. Из породилишта је пребачен на неонатологију и после десет дана је отпуштен као здрава беба. Када је напунио годину дана, примецени су моторички проблеми – Борислав није могао да стоји, нити да хода, кренуо је на терапије и са четири године му је дијагностификована Церебрална парализа.

Борислав се лечи у дечијој болници у Новом Саду. Иде на терапијско јахање и на пливање. Ментално је очуван, јако лако се успоставља социјални контакт са њим, похађа основну школу и одличан је ученик. Има потешкоће у читањи због очног страбизма. Борислав устаје из лежећег у седећи став самостално.

Да бисмо помогли Бориславу да стане на ноге и направи своје прве кораке, потребни су му хирурски захвати и допаминска терапија са дијагностиком у иностранству, хидро и хипотерапије, терапије и третмани, хипербарична комора, локомотор, лифт рампа, ортопедска помагала, као и средства за путне трошкове и смештај.

За Борислављеве прве кораке! Будимо хумани!

Помозимо Бориславу!

Слањем СМС поруке: Упишимо 887 и пошаљимо СМС на 3030

Слањем СМС поруке из Швајцарске: Упишимо хуман887 и пошаљимо СМС на 455

Уплатом на динарски рачун: 160-6000000766409-13

Уплатом на девизни рачун: 160-6000000766409-13
IBAN: RS35160600000076628206
SWIFT/BIC: DBDBRSBG

Уплатом платним картицама путем линка: E-doniraj

Уплатом са вашег PayPal налога путем линка: PayPal

Апелујемо на све људе добре воље да, у складу са својим могућностима, помогну овом изузетном дечаку.