Срећа је већа када се дели – Посета наших ђака Дечијем селу у Сремској Каменици

У суботу, 18.09.2021. године,  ученици наше школе, одељење 7-4, у организацији одељенског старешине Торбица Војке су посетили  Дечије село у Сремској Каменици.
Полудневни излет је почео у 10h испред улаза на купалиште Штранд, одакле су ученици у пратњи одељенског старешине пешке кренули преко моста Слободе, кроз Каменички парк до Дечијег села.
По доласку у Село ученици су даровали децу поклионима које су самостално кући правили и наменили својим вршњацима.
У Селу, један од васпитача је ученике провео кроз Село, испричао им кратак историјат ове установе, и  упознао са организацијом једног дана у Селу.
Циљ посете је био развијање хуманог односа код деце, развијање емпатије  и безусловног помагања другим људима.
Након посете Дечијем селу, ученици су са одељенским старешином посетили спортске терене у близини парка, на којима су се бавили разним спортским играма.
На крају овог полудневног излета ученици су се освежили у оближњем кафићу са предивним погледом на Дунав и вратили се лаганом шетњом кроз парк преко моста Слободе до Штранда где су их чекали родитељи.
Ученици и одељенски старешина су уживали у дану и  проведеном заједничком времену.