Обука о безбедности учесника у саобраћају

У петак, 15.10.2021. године, у нашој школи одржана је обука о безбедности учесника у саобраћају, коју организује Град Нови Сад у оквиру пројекта „Едукација учесника у области безбедности саобраћаја“. Обука је реализована у фискултурној сали. Присуствовали су ученици од I до IV разреда, и то по два одељења из сваког разреда, у четири различита термина, како би се испоштовале све епидемиолошке мере.

Након стечених теоретских знања, деца  сама или у пару уче на полигонима да  прелазе улицу и упознају се са свим потенцијалним опасностима на које могу наићи као учесници у саобраћају, било да су пешаци или бициклисти. На крају обуке добили су и флајере на којима су представљене потенцијалне опасности у саобраћају из којих уче како да на прави начин поступе у одређеној ситуацији. Флајере су добили сви ученици од I до IV разреда, тако да они који нису присуствовали обуци на часу су разговарали са учитељицама на дату тему.