Karate Klub“NOKAČI“

*** Vršimo upis članova tokom cele godine ***
OBAVEŠTAVAMO  I POZIVAMO SVE KOJI ŽELE DA TRENIRAJU KARATE, KAKO STARE ČLANOVE TAKO I NAŠE NOVE POLAZNIKE I LJUBITELJE KARATEA, DA NAM SE PRIDRUŽE U VETERNIKU U OŠ “ MARIJA TRANDAFIL“ PAUNOVA 14

Karate Klub“NOKAČI“ osnovan 2001.godine.Kod nas treniraju od 5 do 100 godina, deca kao i odrasli koji dolaze na Sportski Karate i Tradicionalni Karate ( primena karatea u samoodbrani ).Radimo karate za decu i odrasle, sportsko – školski karate ( takmičarskog karaktera ).

Suočeni smo sa komplikovanim vremenom gde se sve češće čuje da je neko napadnut na ulici, u školi i u diskoteci.Kako se ponašati i odgovoriti na takve izazove.Na silu ne treba odgovoriti silom, ali treba se pripremati na eventualni, takav scenario i to tako što ćemo učiti samoodbranu ( karate sentenaschi no – nikada ne napadati prvi ).Bilo da je u pitanju sportsko školski ili samoodbrana u karateu uvek to važi.Karate daje veliko samopouzdanje i veru pre svega u sebe i jača psihološke motorne jedinice, a sve to kroz kognativno – konativne sposobnosti.To je multidisciplinovana veština koja nas uči kako i kada treba da se ponašamo prema drugima.Ko nauči da obuzda i smiri samog sebe taj kontroliše svoje ponašanje kako u porodici tako i u društvu.On je savladao ( muschi no – potpunu samokontrolu ).
Cilj i smisao ovih treninga ima da se sve više približimo stvarnosti.Ko se bude mogao osloboditi od iznenadnog i brzog napada bez puno razmišljanja taj je savladao samoodbranom.

Takođe nas možete pratiti na Youtube: https://www.youtube.com/c/KarateNOKACI