Пројектна наставе из математике са темом „број Пи“

У оквиру наставне теме Круг, а кроз пројектну наставу, ученици седмих разреда су добили задатак да прикупе занимљиве податке о броју ПИ и његовој примени у свакодневном животу. Ученици су на часовима математике упознати са бројем ПИ.

Ученици су као продукте предали презентације, плакате, песмицу, а неки ученици су правили америчку питу.

Америчка пита је воћна пита, округлог облика и на енглеском се изговара исто као и број ПИ.

У Америци постоји празник Дан броја ПИ, који се слави 14.03. Традиција је да студенти на колеџима тог дана праве пите.

Ученици су кроз овај пројектни задатак развили следеће међупредметне компетенције: сарадња у групи, сарадња са другим групама и наставницима, решавање проблема, прикупљање, обрада, презентација података, одговорно учешће у раду, одговоран однос према околини, развијање вештине комуникације, развијање компетенција за учење, развијање естетичке компетенције, развијање предузетничке компетенције, развијање дигиталне компетенције.

Након завршеног пројектног задатка, ученици су појели своје укусне пите, заједно са наставницом математике.