Светски дан планете Земље – 22. април

Међународни дан Земље слави се сваког 22. априла.

Датум који су одабрале Уједињене нације у част наше планете подсетник је на догађаје од 22. априла 1970. године, кад је 20 милиона људи изашло на улице градова у Сједињеним Америчким Државама да би протестовало због штете коју животној средини наносе људске активности.

У оквиру активнсти Еко одбора, одељенске старешине и наставници географије реализовали су дату активност израдом презентација, паноа, кроз разговоре, дискусије и квизове на часовима одељенске заједнице.

На часовима одељенске заједнице ученици су сазнали новине и подигнута је свест о очувању  наше планете.
Дан планете Земље, који се у свету прославља 22. априла, обележен је у протеклим
данима и у нашој школи. На часовима географије и СНА Сачувајмо нашу планету, ученици
су имали прилике да сазнају нешто ново о позитивним и негативним утицајима човека на
природу. „Фокус је стављен на важност коришћења обновљивих природних ресурса, као и
на еколошке савете који могу много да допринесу очувању природе“ – наставник географије Сергеј Станић.

На часовима технике и технологије, наставници Страхиња Ђурић и Олгица Михајловић израдили су моделе које показују на очувању обновљивих извора енергије и што више заменити необновљиве изворе обновљивим, израдом модела ветроказа, ветрењача… Израђени су магнети, од шперплоче са дизајном који асоцира на нашу планету Земљу, на очувању енергије воде, ветра и Сунца.