Oчистимо свет

Сваке године, 15. септембра у свету се одржава акција „Очистимо свет“ (Clean Up The World). Једна је од највећих еколошких кампања у свету. Прва кампања покренута је 1993. године.
У циљу заштите животне средине сваки појединац може и треба да уради нешто за бољи свет.
Главна идеја акције је да свако у својој средини може да учини мали корак за очување животне срдине, па су тако ученици петих разреда наше школе учинили мали корак и извршили истраживање на тему рециклаже, у ком су пратили који се материјали најчешће рециклирају, која врста материјала им је у току истраживања најчешће била доступна, на којим амбалажама су имали прилику да уоче Мебијусову траку.
Своје истраживање су представили на наредном часу географије где су и сами уочили да су током недеље истраживања научили пуно и да желе да дају свој допринос и даље и сачувају овај свет и нашу планету колико је у њиховој моћи.
Похваљујем све ученике на уложеном труду!
Стекић Горана, наставник географије