Светски дан борбе против природних катастрофа

Светски дан борбе против природних катастрофа обележава се 11. октобра, широм света, у циљу подизања свести о одржавању природног окружења и чувања ресурса природе. У супротном, опстанак човечанства може бити озбиљно угрожен. Као последицу људске немарности, природа даје свој одговор у виду њених природних катастрофа.

Са ученицима осмих разреда, у оквиру наставне јединице обрађивали смо сеизмизам Србије, разговарали смо о природним катастрофама, о начинима спречавања истих, разговарали о земљотресима који су погодили нашу земљу. Вредни осмаци су урадили истраживање и припремили презентације о најјачем земљотресу који је погодио Србију, 1922. године у рејону Лазаревца и о  земљотресу у Краљеву који се догодио 2010. године. Последице, штету, губитке су истражили и презентовали одељењима и поново смо подигли свест о важности очувања наше планете, свако у својој моћи.
Похваљујем ученике!
Горана Стекић, наставник географије