Међународно такмичење из информатичке и рачунарске писмености „Дабар“

У периоду од понедељка, 13. новембра 2023. године до петка 17. новембра 2023. године, на редовним часовима информатике и рачунарства одржано је Међународно такмичење из информатичке и рачунарске писмености „Дабар“.​ ​

На овогодишњем „Дабар“ такмичењу у Србији учешће је узело 64.352 ученика. Сви ученици од V до VIII разреда су током једног школског часа решавали 12 задатака логичке природе чиме промовишемо алгоритамски начин размишљања код ученика.

Пласман на Републичко такмичење остварио је ученик VIII2, Михаил Гусев, који је имао максималан број бодова тј. урадио је свих 12 задатака тачно што је и услов за даљи ниво.

Честитамо Михаилу и свим учесницима на учешћу и постигнутим резултатима, и радујемо се будућим успесима и новим изазовима на пољу информатичке и рачунарске писмености.

Наставнице информатике и рачунарства: Мила Вишић и Гордана Брстина