Такмичење у пружању прве помоћи

Црвени крст Новог Сада је и ове године је организовао Градско такмичење у пружању прве помоћи и реалистичком приказу повреда и обољења. Циљ такмичења је био, првенствено, да се код младих развија осећај хуманости и пожртвовања, а да стеченим знањима и искуствима, на правом месту и у правом тренутку укажу прву помоћ.

Градско такмичење одржано је 2. априла 2011. године у Oсновној школи „Марија Трандафил“, у Ветернику.

У категорији омладине учествовало је четири екипе, а победник је екипа Омладине Црвеног крста II (екипа је сачињена од ученика Гимназије „Лаза Костић“, Економске школе „Светозар Милетић“, Mедицинске школе „7.април“).

У категорији подмлатка учествовало је четири екипе, а победник је екипа Подмладка Црвеног крста I (екипа је сачињена од ученика Основне школе при Гимназији „Јован Јовановић Змај“, ОШ „Васа Стајић“, ОШ „Марија Трандафил“, ОШ „Светозар Марковић Тоза“).

Погледајте више слика

Пласман екипа:

ПОДМЛАДАК Тотал Пласман
Подмладак Црвеног крста I 861 I
Подмладак Црвеног крста II 840 II
ОШ „Васа Стајић“ 822 III
ОШ „Коста Трифковић“ 749 IV

ОМЛАДИНА  Тотал Пласман
Омладина Црвеног крста II 872 I
Омладина Црвеног крста I 858 II
Мeдицинска школа „7.април“ I 824 III
Мeдицинска школа„7.април“ II 798 IV

Првопласиране екипе у обе категорије ће представљати Црвени крст Новог Сада на Покрајинском такмичењу у пружању прве помоћи, које ће се одржати 4. и 5. јуна 2011. године на Летенци.

ЦРВЕНИ КРСТ НОВОГ САДА