ЕКО ШКОЛА

Одлука Националног савета за еко-образовање: још 12 школа у Србији заслужило ЗЕЛЕНУ ЗАСТАВУ – потврду да спроводе међународни програм Еко-школе

На састанку Националног Савета за програме међународне Фондације за едукацију за животну средину, који је одржан 12. септембра 2014. године у Заводу за јавно здравље Републике Србије “Батут”, национални жири за Еко-школе донео је одлуку да је још 12 школа у Србији заслужило ЗЕЛЕНУ ЗАСТАВУ – потврду да спроводе међународни програм Еко-школе:
International Nursery School Belgrade
ОШ Симеон Араницки, Стара Пазова
ОШ Момчило Настасијевић, Горњи Милановац
ОШ Десанка Максимовић, Горњи Милановац
ОШ Иво Андрић, Прањани, Горњи Милановац
ОШ Миодраг Чајетинац Чајка, Трстеник
ОШ Димитрије Туцовић, Чајетина
ОШ Свети Сава, Чачак
ОШ Марија Трандафил, Ветерник
ОШ Вук Караџић, Београд – Сурчин
ОШ Милинко Кушић, Ивањица
МТШ 14. Октобар, Краљево
Честитамо!!!!!
На седници Савета разговарало се и o партнерствима и спровођењу програма Плава застава, Зелени кључ, Млади ЕкоРепортери и Животна средина ка Европи.
Седници Националног савета су између осталих присуствовали и др Јасмина Маџгаљ – заменица секретара у Секретаријату за заштиту животне средине Београда, др Борка Стојковић из Министарства здравља, Александар Шуша из Туристичке организације Србије, др Георги Генов – директор ХОРЕС-а, Аљоша Танасковић из Градског завода за јавно здравље, проф др Наташа Жугић Дракулић- експерт, проф др Анђелка Михајлов- експерт, Национални ментор за ФЕЕ програме, Драгана Грујичић- асистент националног координатора за програм еко-школе, Александра Младеновић и Марина Марјановић, из организације Националног оператера за ФЕЕ програме у Србији.