Дани спортских активности – Ветерник 2014.

У суботу, 25.10.2014. године, у основној школи „Марија Трандафил“ у Ветернику је одржана манифестација Дани спортских активности Ветерник 2013. Организатори ове манифестације су Савет Месне заједнице Ветерник,  Новосадско друштво за спорт под покровитељством Управе за спорт и омладину града Новог Сада.

У овој манифестацији од наставног особља учествовалe су учитељице нижих разреда: Сања Кнежевић, Слађана Путић, Марија Станковић, Љиља Митровић, Марина Тањга, Олинка Мацановић, Марија Драчански и Биљана Николић, а од наставника виших разреда Мила Вишић, Горан Богдан и Милош Рајичић. Учествовало је укупно 220 ученика (сви из основне школе „Марија Трандафил“) уз присуство појединих родитеља. Присутно је било троје судија и два здравствена радника Драгане Ракић и Драгане Шиповац. Овој манифестацији је присуствовао и психолог школе Драгана Атанасковић. Спортска приредба је протекла у најбољем могућем реду и без повреда учесника.

Учитељице нижих разреда су биле задужене за организацију и учешће нижих разреда у полигону спретности, прескакању вијаче и коришћењу обруча. Учествовала су деца из сваког одељења по разредима (три девојчице и три дечака из сваког разреда) користећи салу за физичко васпитање, где је био постављен полигон.

Утакмица у кошарци имеђу ОШ „Марија Трандафил“ и екипе из дома за ометене у развоју из Ветерника је почео је у 13.10h у сали за физичко васпитање и трајао је до 14.10h. Учествовали су ученици седмог и осмог разреда уз присуство кошаркашког судије.

Odbojka

На турниру у малом фудбалу, који је одржан на рукометном игралишту испред школе, учествовали су ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда – уз присуство фудбалског судије. Одржан је турнир у одбојци за девојчице шестог, седмог и осмог разреда уз присуство одбојкашког судије. Турнир у стоном тенису организован је за ученике виших разреда. Победник је био Никола Мајсторовић.

Показни тренинг скока у вис је одржан у сали за физичко васпитање. Учествовали су ученици виших разреда.

Такмичење у бацању кугле из места је почело у 12h и трајало је до 12.45h. Деца су користила травнату површину иза сале за физичко васпитање. Учествовала су деца виших разреда. Победник такмичења је био Максимовић Бошко.

Плесна група „Војводина денс“ је имала свој наступ у сали за физичко васпитање, а показни тренинг гимнастике је одржан у сали за физичко васпитање под надзором Горане Гавриловић.

Завршна представа спортског дана читаве месне зајднице је одржана у холу наше школе извођењем културно уметничког програма секције фолклора месне заједнице Ветерник.

Наставници Горан Богдан и Милош Рајичић заједно са осталима запосленима су дежурали у приземљу школе, сали за физичко васпитање и дворишту и водилии рачуна да спортски дан протекне у најбољем могућем реду. Захваљујемо се директорици школе Милијани Граховац Проле и свим учесницима који су дали немерљив допринос да ова манифестација у потпуности успе.