Наша срца куцају у истом ритму

У суботу, 9. априла 2016. године у нашој школи је одржана 5. међурегионална смотра луткарских група које у свом саставу имају бар једног учесника из осетљиве групе „Наша срца куцају у истом ритму“. Наступало је 10 школа и једна предшколска установа, из 9 општина.

Дружење је започело у 10 часова. После поздравног говора директорке школе Милијане Граховац Проле, Смотру је отворила саветница Соња Миладиновић. Хор ОШ „Марија Трандафил“, под вођством наставнице музичке културе Јеленом Радоички, отпевао је химну школе и химну Смотре. Химну смотре певали су сви учесници. Све представе су биле изузетно креативне и поучне, лутке и сценографије маштовите и претежно еколошке. Жиру у саставу: Соња Миладиновић, саветница; Мајда Томић, професор српског језика; Јелисавета Жарковић, учитељица; Зорана Граховац, ученица и Силвана Николић, родитељ, имаo je веома захтеван и тежак задатак.

Награде:

1. место за најкреативније лутке – ОШ „Бранко Радичевић“, Равно Село (Врбас)
2. место за најкреативније лутке – ПУ „Дечија радост“, Крушедол (Ириг)
3. место за најкреативније лутке – ОШ „Петар Кочић“, Инђија (Инђија)

1. место за сценографију – ОШ „Марија Трандафил“, Ветерник (Нови Сад)
2. место за сценографију – ОШ „Жарко Зрењанин“, Госпођинци (Жабаљ)
3. место за сценографију – ОШ „Љупче Шпанац“, Бела Паланка (Бела Паланка)

1. место за режију – ОШ „Светозар Марковић Тоза“, Елемир (Зрењанин)
2. место за режију – ОШ „Марија Трандафил“, Ветерник (Нови Сад)
3. место за режију – ОШ „Нестор Жучни“, Лалић (Оџаци)

Најоригиналнија музика -ОШ „23.октобар“, Сремски Карловци (Сремски Карловци)
Најбољи мушки сценски говор – ОШ „Иван Гундулић“, Ченеј (Нови Сад)
Најбољи женски сценски говор – ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ривица (Ириг)

1. место за луткарску представу у целини – ОШ „Љупче Шпанац“, Бела Паланка (Бела Паланка)
2. место за луткарску представу у целини – ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ривица (Ириг)
3. место за луткарску представу у целини – ОШ „Светозар Марковић Тоза“, Елемир (Зрењанин)

Награду за посебан допринос драмском стваралаштву (написан велики број драмских текстова) понео је васпитач из ПУ „Дечија радост“ Ириг, Ђорђе Оролицки.

Због успеха у учењу које је остварено луткарском методом за ученика који ове године носи „Срце смотре“ проглашен је ученик ОШ „Марија Трандафил“, Јетмир Гаши.

За добру организацију и да се свако ко је као гост дошао у нашу школу, осећа добро, безбедно и пријатно, побринуле су се: директорка школе, Милијана Граховац Проле, учитељице Аленка Орешчанин, Слађана Путић, Биљана Грбовић, Марија Станковић, Душка Атанацков, Марија Драчански, Тања Јосимовић, Светлана Пузић и наставница Јелена Радоички.

Да сви гости добију освежење, водиле су рачуна сервирка-куварица Сабира Богдан и теткица, Госпава Миловац.