Угледни час – гимнастика

Наставница физичког и здравственог васпитања Војка Торбица одржала је угледни час 12. марта 2018. у одељењу 5-3 на тему „Обнављање пређених гимнастичких елемената у партеру и на справама“.

Након уводног загревања које се састојало од трчања, моторичког полигона и прескакања вијаче, ученици су одрадили вежбе обликовања којима су истегли и додатно загрејали цело тело, посебно велике групе мишића.

У главном делу часа ученици су били подељени у три групе од чега је:
– прва група радила партер – састав на тлу (колут напред, колут назад, свећу, мост и став о шакама),
– друга група је радила састав на високој греди и
– трећа група је радила елементе на карикама.
Након одређеног времена групе су мењале места, тако да је до краја главног дела часа свака група ученика прошла кроз сва три „радна места“.

У завршном делу часа ученици су били подељени у истоветне три групе и такмичили су се у штафетној игри која је у себи садржала гимнастичке елементе.

Часу су присуствовали директорица школе Милијана Граховац Проле и наставник физичког васпитања Драган Цвијетић.

Погледајте и кратак ВИДЕО са часа: