Недеља здравих зуба

Поводом обележавања Недеље здравих зуба, 27.03.2018. је у нашој школи за ученике првих и других разреда одржана интерактивна радионица о хигијени зуба. Како је рекао лекар специјалиста социјалне медицине др Душан Чанковић с Института за јавно здравље Војводине, задовољан је знањем које имају ђаци првог и другог разреда, али увек има места за додатну едукацију јер они, заједно с предшколским узрастом, чине идеално доба за подизање свести о важности оралног здравља.

Током ове недеље ученици виших разреда су писали литерарне радове , а ученици нижих разреда су радили ликовне радове на тему „Здрави зуби су лепи зуби“ која је овогодишњи мото кампање.

У четвртак, 29.03.2018. су запослени у школској амбуланти такође посетили ученике првих и других разреда и разговарали о хигијени зуба.