Светски дан писања писама

Некада је једини начин комуникације било, руком писано писмо. Захваљујући модерној технологији, данас је писање писама постало само сећање  на нека прошла времена.

Светски дан писања писама 11. мај 2018. је био прави тренутак да се ученицима укаже на значај и важност комуникације кроз руком написано писмо и да на тај начин осете чари писања писама.

Ученици млађих разреда су писали писма другарима наше школе и остављали их у поштанско сандуче у холу школе, које је посебно за ову активност осмислио ученик 3-3 Душан Мамула.

Ова активност је привукла пажњу трећине ученика наше школе, што је веома похвално. Написано је и подељено 220 писама. Уочене су креативне идеје у изради коверти од рециклираних материјала. Циљ активности је остварен у потпуности.